פרויקט הרכבת הקלה
שאלות ותשובות
חדשות ועדכונים

עבודות הביצוע להארכת הקו האדום החלו בחודש דצמבר  2020  במקטעים:

  • בהארכה צפונית – משה דיין -שדרות נווה יעקב.
  • בהארכה הדרומית – במקטעים: הנטקה, הנרייטה סאלד וצומת אורה.

בנוסף, בהארכה הצפונית ובהארכה הדרומית ישנם קטעים שמתחילים בשלב מאוחר יותר.

  • לאה גולדברג בהארכה הצפונית תחילת העבודה בנובמבר 2021.
  • מקטע אורה-הדסה תחילת עבודה באפריל 2021.
  • מקטע הדסה תחילת עבודה במרץ 2022.

·       שלב הנחת המסילות כולל : הנחת תשתיות רכבתיות, הנחת מסילות, הצבת עמודי חשמול, הקמת תחנות נוסעים וריהוטן.

·       העבודות יבוצעו במפרדה, במרכז הכביש, ללא נגיעה ביתר המרחב הציבורי. לא יבוצעו עבודות על המדרכות ולא יהיו שינויים במיקומי תחנות האוטובוסים.

·       העבודות יחלו מהמסילות הקיימות בשטח ויתקדמו בצורה טורית לאורך התוואי בשלושה שלבים: ביצוע עבודות חפירה ומילוי בתוואי/הנחת המסילות/גימור המסילות. העבודה הטורית תבוצע באופן שעובדים על מקטע מסוים פרק זמן קצוב ומתקדמים למקטע הבא, כאשר בכל מקטע מסיימים את שלושת שלבי הביצוע ומתקדמים הלאה.

·       כלל העבודות מתבצעות בשטח מגודר, כולל מיגון אקוסטי בהתאם לצורך בתוואי.

מקטע לאה גולדברג על שדרות נווה יעקב: בימים אלו מתבצעת עבודת העתקת תשתיות במקטע זה. העתקת התשתיות מתבצעת על ידי חברת מוריה ויש להתעדכן מולם.

העבודות מבוצעות עפ"י חוק, בימי א'-ה' בשעות  7:00-19:00 וביום ו' בשעות 7:00-14:00. צפויות להתבצע עבודות לילה בכלל הצמתים לאורך תוואי העבודות לתקופות קצובות, וזאת באישור ובתיאום הרשויות. ככל שישנו צורך לבצע עבודות בשעות הלילה, תצא הודעה בהתאם ע"י קשרי קהילה של הזכיין לכלל הגורמים הרלוונטיים, כולל הציבור. עבודות לילה יבוצעו בצמתים עקב אילוצי תנועה וזאת על מנת להקל על התנועה בשעות היום.

במהלך העבודות לא יהיו ביטולי חניות וחסימות דרכי שירות לאורך התוואי. במהלך העבודות לא תתאפשר חניה על המפרדה כפי שהתבצעה עד היום. במידה ותהיה השפעה, קשרי קהילה של הזכיין תודיע על כך מראש.

הזכיין יבצע את הפרויקט תחת הנחיות איכות הסביבה המחמירות ביותר,  ויעמוד בתקנים המחמירים של המשרד להגנת הסביבה, הן בתקופת העבודות והן בתקופת ההפעלה.

·       בעת ההקמה: הזכיין המבצע יעשה כל שביכולתו על מנת לשמור על איכות החיים של התושבים. אתר העבודות יגודר ויכלול מיגון אקוסטי בהתאם לצורך הנקודתי בתוואי. החלק המרעיש בשלבי העבודות הוא בשלב ביצוע עבודות החפירה והוא צפוי להמשך מחוץ לבית/ עסק תקופה קצובה ולא ממושכת. במהלך העבודות יהיו מספר בדיקות אקוסטיות עיתיות. כל התהליכים ייעשו בתיאום מלא עם המשרד להגנת הסביבה והרשויות המקומיות.

·       בעת ההפעלה: לא צפויה כל הפרעה מבחינת הרעש לציבור. הקרונות, המסילות וכל המערכות הנלוות נדרשים לעמוד בסטנדרטים מחמירים כדי לצמצם מפגעי רעש. הרעש בעת ההפעלה יהיה תואם למצב הקיים בשאר הקו האדום של הרכבת הקלה בירושלים.

לא צפויות הפסקות מים וחשמל במהלך העבודות. במקרה של הפסקות מים וחשמל יזומות, הציבור יעודכן על כך מראש ע"י קשרי קהילה.

צוות קשרי הקהילה של הזכיין ידאג לעדכון שוטף של ציבור התושבים ובעלי העסקים לכל אורך שלבי הפרויקט, באמצעות כנסים ומפגשים פרטניים וכן באמצעות פרסומים בעיתונות, באתר החברה www.j-lrt.co.il  ובאמצעות חומרי הסברה שיחולקו בתיבות הדואר. הודעות על שינויים בהסדרי התנועה יפורסמו בתקשורת ויעודכנו באפליקציות התנועה. כמו כן, אנשי השטח שלנו יהיו זמינים למתן מענה לכל שאלה או בקשה.

מועד הפעלה משוער של הארכת הקו האדום:
יוני 2023.

מועדי הפעלת התוואי הירוק:

התחנה המרכזית – מלחה- ינואר 2025

גילה – מנהרת הר הצופים- יוני 2025

הארכה לגבעת שאול- נובמבר 2025


 

העבודות יבוצעו במרכז הכביש ולכן הנסיעה בצירים תתאפשר והתנועה לא תחסם הרמטית. במסגרת העבודות בצמתים, צפויים שינויים בהסדרי התנועה. על שינויים אלו, קשרי קהילה של הזכיין המבצע תוציא עדכון מראש לכלל הגורמים הרלוונטיים ולציבור. בכללי, תתכן הכבדה מסוימת בנתיבים אך התנועה תזרום.

במשך תקופת העבודות, יתאפשר מעבר רציף של הולכי רגל לאורך התוואי. העבודות בתוואי יתרחשו במפרדה, במרכז הכביש, שהוכשרה למען מעבר תוואי הרכבת הקלה.

מאחר והעבודות עצמן מתבצעות ברובן על גבי המפרדה במרכז הכביש, ללא השפעה על צידי הדרך, לא צפויה השפעה ישירה על העסקים בתוואי. במידה ותהיה השפעה כלשהי על עסק מסוים, צוות קשרי קהילה יעמוד עם בעל העסק בקשר כדי לוודא שפעילותו השוטפת אינה נפגעת.

הזכיין פועל בהתאם לתקנים הנקבעים בחוק ע"י משרד הגנת הסביבה באמצעים שונים ביניהם הרטבת האתר, שמירה על ניקיון בכניסות ויציאות מהאתרים וגידור.

במהלך העבודות ייתכנו שינויים בהסדרי תנועה לרבות שינויים בקווי התחבורה הציבורית. הודעה אודות השינויים תפורסם לציבור בסמוך לתקופת השינויים.

הרכבת תונע באמצעות מערכות חשמל עילית. בשל המרחק בין מערכת הרק"ל והחשמול אשר ישרת אותה, לבין המבנים לאורך התוואי, לא צפויה השפעה על התושבים ובעלי העסקים. נוסף על כך, הזכיין המבצע מתחייב לעמוד בסטנדרטים המחמירים ביותר של המשרד להגנת הסביבה. עיריית ירושלים ביצעה בדיקות עיתיות למדידת קרינה בקו הקיים והזכיין המבצע יעמוד באותם תקנים קיימים.

הפעלת הקו תבוצענה על ידי הזכיינית TransJerusalem J-Net LTD, חברה ייעודית בבעלות משותפת של קבוצת שפיר הנדסה וחברת CAF הספרדית.

לפרטים נוספים אודות עבודות רכבת קלה ניתן ליצור קשר עם המוקד הטלפוני של פניות ציבור וקשרי קהילה - 072-2211599

אנחנו כאן לשירותכם

אנחנו כאן, לאורך כל הדרך, זמינים לענות על כל שאלה ולסייע בפתרון כל בעיה.
אתם מוזמנים להירשם לקבלת עדכונים שוטפים.

חדשות ועדכונים

כל הזכויות שמורות © | 2021 שפיר הנדסה

Site By | SHOWCASE

דילוג לתוכן